Як зробити вирощування кукурудзи та соняшнику економічно вигідним в умовах посухи

Унікальне поєднання досвіду чотирьох європейських компаній дало змогу створили готові рішення, що збільшать економічну вигоду від вирощування сільськогосподарських культур в умовах посухи Одеської області.

06.08.2021
"ТОВ НІК" - Одеська обл., Іванівський район, с. Іванівка
ПРО ЗАХІД
Проект AGROконцентрат рухається на Одещину! Четвірка лідерів аграрного ринку запрошує фермерів на унікальний захід присвячений проблемі, яка найбільш дошкуляє регіону, а саме вирощуванню кукурудзи та соняшнику в умовах посухи Одеської області.

Під час нашої зустрічі ви дізнаєтесь про те, як правильно підібрати гібриди насіння, добрива, засоби захисту рослин та новинки на сільськогосподарської техніки. Представники компаній, а також експерт з агротехнологічних питань – Олексій Сергієнко, розкриють секрети отримання найвищих врожаїв та економічної вигоди.
В основі стоїть не лише демонстрація ефективності продуктів, а й можливість подальшого впровадження технологій в господарствах. Тому, головним завданням є надання практичних рекомендації, висвітлення актуальних проблематик та особливостей внесення продуктів в умовах Одеського регіону.
Всі учасники заходу матимуть змогу не тільки оглянути демонстраційні ділянки та подивитись презентації, а й:

Поставити власні питання провідним фахівцям компаній
Обмінятися думками та подискутувати з колегами по регіону
Поспілкуватися з експертом з агротехнологічних питань - Олексієм Сергієнко
На зареєстрованих учасників очікують приємні подарунки та призи від усіх партнерів даного заходу.
Переглянути відеозвіт з події AGROконцентрат Одеса:
Пропонуємо ознайомитись із агротехнологічною презентацією від MAS Seeds та партнерів:
Демолокація AGROконцентрат в Одеській області базується на полях господарства ТОВ «НІК», що розташоване в селі Баранове Іванівського району. На ділянці були висіяні такі гібридів соняшнику MAS Seeds, які мають підвищену стресостійкість до навколишнього середовища. Насамперед це гібриди, що можуть витримати складні погодні умови навесні, дуже посушливі умови протягом усього вегетаційного періоду та ті, які мають високу стійкість до вовчка соняшникового.
Флагманським гібридом, з набором перелічених якостей, є гібрид соняшнику MAS 93.CP, що створений під технологію Clearfield®Plus та який має високу толерантність до 7-ї раси вовчка соняшникового.
Наступним яскравим гібридом є новинка цього сезону – ранньостиглий гібрид соняшнику Джуліус (Julius), що також належить до лінійки гібридів толерантних до раси G.
Не можна також оминути увагою гібрид соняшника MAS 880.SU, що підходить до технології вирощування Express® та є також толерантним до вовчка сошникового раси G.

Демонстраційна ділянка була посіяна 19 квітня 2021 року. На полі були проблеми с вологою, через постійні суховії волога зникала дуже швидко, тому насіння було посіяно в слабо зволожений ґрунт з густотою 52 000 насінин/га. Середньо добова температура ґрунту складала 10 градусів, що є ідеальними умовами для посіву. Завдяки швидкому стартовому росту насіння стрімко проросло завдяки чому поле було з рівномірними та дружніми сходами.
На стадії 3-х пар листків було внесення фунгіцид Імпакт® 1 л/га проти появи септоріозу.

На 06.08.2021 року густота стояння в середньому складає 50 000 рослин/га та попередня середня біологічна врожайність складає 3,0 т/га, що досить непогано для цієї кліматичної зони.

Система живлення на полі була дуже заощадливою, бо погодні умови в минулому році навчили агрономів дуже обгрунтовано підходити до кожного підживлення, але, в цілому, дефіциту добрив та мікроелементів у рослин не було.

Фітосанітарний стан гібридів задовільний. В цей рік випала аномальна кількість опадів як для цього регіону та спостерігалося пониження температур до 17-18 °С, що призвело до підвищеної активності хвороб на рослинах, але завдяки збалансованій системі захисту, стан поля був збережений

Подробиці про агротехнологічну карту дивіться нижче на рисунку 1.

Вимоги до гібридів кукурудзи були такі самі, як і до соняшника. Головними показниками були стресостійкість та стійкість до посушливих умов. В арсеналі MAS Seeds є спеціальна лінійка гібридів WaterLock, яка створена саме для регіонів з недостатньою кількістю опадів.
Серед цих гібридів можна виділити середньоранній гібрид MAS 23.М (ФАО 260), середньоранній гібрид MAS 24.C (ФАО 280), середньостиглий гібрид MAS 30.М (ФАО 310) та середньостиглий гібрид ЛУКАКУ (LUKAKU) (ФАО 350), що і були посіяні на даному полі.
Серед них є вже відомі гібриди, що встигли себе зарекомендувати як надійні та стабільні, але також були і новинки (MAS 23.М (ФАО 260) та ЛУКАКУ (LUKAKU) (ФАО 350), які сильно вразили фермерів Південної України, завдяки великим та виповненим качанам, зовнішньому вигляді та підрахованій біологічній врожайності.

Демонстраційна ділянка була посіяна 18 квітня 2021 року. Для кукурудзи в цей період склалися не зовсім вдалі погодні умови, тому ми можемо заявити про неоптимальні строки посіву.
Густота посіву складала 52 000 насінин/га. На полі застосовувалась міжрядний обробіток грунту для боротьби з бур’янами та падалицею. Система живлення та захисту була досить стриманою. Завдяки опадам на полі було багато конкуруючих бур’янів, але завдяки швидкому проростанню, кукурудза змогла відвоювати свій простір та максимально розкрити свій потенціал.

Подробиці про агротехнологічну карту дивіться нижче на рисунку.

Гібрид MAS 30.М показує себе на полі дуже гарно та по попередніх даних може дати більше ніж 60 ц/га. MAS 23.М та ЛУКАКУ (LUKAKU) мали величезні початки, де нараховувалось 22 ряди та 34 зернини у ряду. Біологічна врожайність складає 70 ц/га. Качані повність запилені та мають виповнене зерно з високою масою тисяч.Просто залиште свій номер телефону і ми вам будемо надсилати сповіщення, коли ми додамо нову інформацію з полів
ПІДПИСКА
Чотири лідери
напрямків обробки ґрунту, підбору якісного насіння, технологій живлення та засобів захисту рослин розкриють можливості своїх продуктів в кліматичних умовах Вінницької області.
Головна
Про захід
Що ви отримаєте
© 2021, АГРО КОНЦЕНТРАТ. Всі права захищені. Копіювання матеріалів заборонено.
Партнери